Qemisoyl - Kemisol su tutucu Katolog
Ürününün Açıklaması

QEMISOYL 
QEMISOYL (Kemisol)TM uzun süreli, kullanımı kolay, su emen bir toprak katkı maddesidir. Bahçelerde, seralarda ve çevre düzenleme işlerinde sık sulama ve su sarfiyatını azaltmak için özel olarak dizayn edilmiştir. QEMISOYL (Kemisol)?un su tutma kapasitesi, daha hızlı ve daha sağlıklı bitki büyümesine ve bunun sonucunda bitki ölümünde azalmaya yol açan dengeli bir büyüme ortamı sunar.

QEMISOYL (Kemisol) ?un eşsiz emme kapasitesi, her tanenin genişlemesine ve suyun kalitesine bağlı olarak, kendi ağırlığının 500 katına kadar miktarlarda su tutmasına imkan sağlar. QEMISOYL , depolanan suyun %95-99?luk kısmının gerek duyuldukça bitki tarafından alınmasına imkan sağlar ve böylece, sağlıklı bir bitki büyümesi temin eder (bir bitkinin kök sistemi tarafından oluşturulan basınç farkı, QEMISOYL ?un suyunu çekmek için oldukça yeterlidir.)

Suyla şişme gösteren bir çok malzemenin zıddına QEMISOYL ?un su tutması, bir kez bütün su çekildiğinde, tam olarak iki yönlüdür. QEMISOYL bir çok kez doldurulabilir ve boşaltılabilir. Yıllık etkinlik kaybı %7-10 mertebesinde olduğu için, rahatsız edilmeyen şartlar altında QEMISOYL genellikle 4-7 sene sürer