4-Genel Performans
Ürününün Açıklaması

QEMISOYL , kuru olarak veya ıslatılmış jel olacaktır tatbik edilebilir.           Kuru granüllerin kullanılması genelde daha kolaydır, ancak bunların tamamen su ile dolacak şekilde ıslatılmasına ve her bitki dikme deliğinde veya çiçek saksısında %15-50 oranında şişme payı ayrılmasına dikkat edilmelidir.

1. Kuru Tatbikat Önerilen Doz 
Saksı toprağına ait büyük miktarlar veya ağaçlar ve çalılıklar etrafındaki veya çimen altındaki geri dolgu işleri için, QEMISOYL ?un kuru halde kullanılmasını önermekteyiz. 
Toprağın yarda küpü başına 2 lb Qemisoyl A veya B. (Toprağın metre küpü başına 1.2 kg Qemisoyl A veya B.)

Düşük miktarlarda saksı toprağı için:
Toprağın kuartı başına 1/2 çay kaşığı QEMISOYL B (toprağın kg.?ı başına 1 grQEMISOYL B). 

ASLA AŞIRI DOZ KULLANMAYIN. Daima QEMISOYL ?ü toprağa düzgün olarak dağıtın.

2. Sulu Tatbikat ve Önerilen Doz 
QEMISOYL sulu tipte iken, ev bitkilerinin yeniden saksılanması, yatak bitkilerinin ekilmesi ve küçük ağaçların ve çalı tipi bitkilerinin ekilmesi gibi küçük çağlı uygulamalar için en iyi işlev görür:

1/2 çay kaşığı kuru granül, yaklaşık 1-2 bardak su emer.
Not: 1 lb (21/2 bardak) yaklaşık 20-35 galon su emer (1 kg yaklaşık 200 lt su emer).

Çiçekçilik ve diğer bitkiler ile yürütülen bir çok deney, optimum büyüme aralıkları için ideal karışımın şöyle olduğunu göstermiştir: 

Bir kısım sulu QEMISOYL ile 9 kısım toprak harmanından (%10 sulandırılmış polimer) ve bu karışma oranı, bir kısım sulu QEMISOYL ?un 4 kısım toprak (%20 sulandırılmış polimer) oluncaya kadar artabilir. (Bu %20 maksimum oranı, yaklaşık her 6 inç /15 cm toprak derinliği için 40 lb/1000 ft = 18 kg / 90 cm?e denk gelir.)