7-Yeni Çim veya Ekilen Çim de kullanimi
Ürününün Açıklaması

Yeni Çim veya Ekilen Çim 
QEMISOYL 
, çim ve çayır çimi yetiştirilmesinde, özellikle tohum büyüme döneminde yardımcı olabilir. Daha hızlı bir büyüme, nakliye steslerinde azalma, gelişmiş kök yerleşimi imkanı sağlar. Yağmur ve sulama suyunun toplanması ve depolanması, işçilik ve su maliyetlerini azaltır ve aynı zamanda, ?sıcak noktalarda? ev zor büyüme olan alanlarda rahatlama sağlar. Bu uygulama golf sahaları, kamu ve özel bahçeler için büyük imkanlar sağlar.

  Önerilen Doz:

Sulama aralığı, buharlaşma ile su kaybının günde 0.25? olduğu (Kolarado ve bazı diğer Batı ABD Eyaletleri için en kötü durum) durumlarda, her 1000 ft başına 7.5 lb veya her 1 metre başına 35 g QEMISOYL ile yaklaşık bir gün süre kadar uzatılabilir. 
Mesela: 
15 lb QEMISOYL ½ inç ilave su depolar = 7 kg QEMISOYL 1 cm ilave su (sulama arasında iki ilave gün). 30 lg QEMISOYL 1 inç ilave su depolar = 14 kgQEMISOYL s2.5 cm ilave su depolar (sulama arasında dört ilave gün).

(Uyarı: ?yumuşak? bir çim oluşmasını önlemek için, asla her 1000 feet kare için ekili inç başına 5 lb?den = her 90 metre kare için ekili inç başına 2.5 cm miktarından daha fazla QEMISOYL kullanmayın.

Bu ise, her 4 inç = 10 cm başına sadece 20 lb = 9 kg QEMISOYL ekilmesi demektir. Ve, her 6 inç = 15 cm başına sadece 30 lb = 15 kg QEMISOYLekilmelidir.

Uygulama Şekli:

  • Toprağı elle veya pulluk ile işleyin.
  • Toprak alanı üst kısmı üzerine, 1000 ft başına 10 lb veya metre başına 50 gQEMISOYL serpin. Tatbik oranı, iklime ve toprak şartlarına göre ve aynı zamanda bitkinin su gereksinimlerine göre ayarlanmalıdır. Uygun bir derinlik içine dönerli cihazlar ile gömmeden önce, toprak üzerinde düzgün bir şekilde dağıtmak için bir gübre dağıtıcısı veya damlatmalı dağıtıcı kullanın. Meyilli alanlarda, uygulama oranını kabaca %10 oranında artırın.
  • Polimeri, muamele edilmemiş olan toprağın 2 inç = 5 cm altına, ve en fazla 4 inç = 10 cm derinliğe indirin. Bu dağıtma işlemi, ya elle veya bir bahçıvan beli ile veya mekanik olarak diskli bir pulluk ile yapılabilir. Toprak dengeli olarak tesviye edilmelidir.
  • Çim tohumunu serin veya ekili çim parçalarını yerleştirin. Daha sonra toprağı sıkıştırmak için silindirle sıkıştırın. Önerilmekte ise veya arzulanmakta ise, gübre serin.
  • Ürünün tam bir şekilde emilmesini sağlamak için ekili alanı tamamen sulayın.
  • Ekili toprak alanı normalde bir hafta süre ile sulanmalıdır. Daha sonra, aynı miktarda su kullanarak yarı sıklıkta sulama yapın (Arazi çalışmaları, çoğu hallerde sulama sıklığının yazın %60 ve kışın ise %90-95 oranında azaltılabileceğini göstermektedir).
  • Çimenlik alanı kök yapısını daha hızlı bir şekilde tesis edecektir ve su azalması problemlerinden kaçınılmış olacaktır.

Önerilen Ürün:
Qemisoyl B

7.  Mevcut Çim Alanları 
Bu teknik, çim ve ekili çim parçalarına benzemektedir ve dozlama seviyeleri aynıdır. Ancak, önerilen teknik QEMISOYL ?u toprak içine 2 ila 6 inç = 5 ila 15 cm arasında bir derinliğe katmaktır. Bu işlem, QEMISOYL ?u mor ötesi ışıklardan korumak ve yüzey üzerinde görev yapmasını önlemek içindir. 
Önerilen Doz:
Kullanılacak olan polimer miktarı, foot başına 30 ? 300 oz = metre başına 10-100 g QEMISOYL şeklindedir. Polimeri mevcut çimlerin içine şırıngalamak için Qemi firmasından özel ekipmanlar temin edilebilir.

İşlem görmemiş çime kıyasla, sulama azaltılmalıdır. Ancak, bu duruma erken dönemde günlük bir esasa göre karar verilmelidir.

Önerilen Ürün: 
Qemisoyl B.